Poznaj Rzeszuff

Restauracja Rzeszuff znajduje się w budynku dawnego Hotelu Cracovia, którego początki sięgają połowy XIX wieku. Miejsce to znajduje się w szczególnej lokalizacji, bo w granicach historycznego Nowego Miasta, które od okresu staropolskiego było centrum życia żydowskiej społeczności Rzeszowa. 

Żydowski akropol – to tutaj znajdowały się synagogi i domy modlitwy, cmentarze, szkoły religijne, kino, czy drugi miejski rynek, na którym rozwijał się handel. 

O Hotelu Cracovia i jego najbliższym sąsiedztwie opowie Marta Wójcik ze Stowarzyszenia Rajsze. Podczas spotkania nie może zabraknąć akcentów kulinarnych związanych z kuchnią żydowską, zatem będzie możliwość degustacji wypieków wzorowanych na żydowskich recepturach. 

Dołącz i obserwuj wydarzenie na facebooku: kliknij tutaj

Szczegóły spotkania:

Współpraca

Zabierz kawę na wystawę

Wraz z Biurem Wystaw Artystycznych w Rzeszowie stworzyliśmy projekt, dzięki któremu kupując specjalny bilet z naklejką autoryzacyjną w Restauracji Rzeszuff otrzymacie kawę oraz wstęp na

Czytaj więcej »
Eventy

Poznaj Rzeszuff

Restauracja Rzeszuff znajduje się w budynku dawnego Hotelu Cracovia, którego początki sięgają połowy XIX wieku. Miejsce to znajduje się w szczególnej lokalizacji, bo w granicach

Czytaj więcej »